Ustawa restrukturyzacyjna

Ustawa restrukturyzacyjna – nowa ustawa

W dniu 1 stycznia 2016 roku weszła w życie ustawa z dnia 15 maja 2015r. Prawo restrukturyzacyjne. Głównym założeniem tej ustawy jest wprowadzanie skutecznych instrumentów pozwalających na przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa dłużnika i zapobieżenie jego likwidacji. Jeśli Twoja firma zmaga się z kryzysem – skontaktuj się z nami. Szybko i skutecznie opracujemy plan działania restrukturyzacyjnego, który przywróci sprawność i płynność finansową w Twoim przedsiębiorstwie.

ustawa restrukturyzacyjna
ustawa restrukturyzacyjna

Jak powinien wyglądać wstępny plan restrukturyzacyjny?

Wstępny plan restrukturyzacyjny dołączany jest do wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego składanego we właściwym Sądzie. Sporządzamy plan restrukturyzacyjny, który zawiera wymagane w ustawie zagadnienia. Plan ten zawiera analizę przyczyn trudnej sytuacji ekonomicznej dłużnika, wstępny opis i przegląd planowanych środków restrukturyzacyjnych, a także wstępny harmonogram wdrożenia środków restrukturyzacyjnych. Niezbędna jest zatem rzetelna i obiektywna diagnoza obecnej sytuacji oraz plan działań naprawczych, który przekona Sąd, że otwarcie postępowanie restrukturyzacyjnego da realną szansę na odbudowę firmy i zaspokojenie roszczeń wierzycieli.

Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej o restrukturyzacji? Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy odpowiedzi na pytania i pomożemy w przygotowaniu wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Dlaczego warto wybrać nas?

Profesjonalni
Doradcy

Doradcy restrukturyzacyjni posiadający wiedzę i doświadczenie konsultantów biznesowych, biegłych rewidentów i prawników – co gwarantuje skuteczne działania naprawcze.

29 lat
doświadczenia

DGA Centrum Sanacji Firm S.A. należy do Grupy Kapitałowej DGA działającej na polskim rynku od 29 lat. Grupa Kapitałowa DGA to z jednej strony podmioty doradcze, z drugiej inwestycje kapitałowe z różnorodnych branż.

Kompleksowa
Obsługa

Oferujemy: pozyskiwanie środków pomocowych, zarządzanie projektami, doradztwo przy restrukturyzacjach, szkolenia, doradztwo w zarządzaniu, badania opinii i rynku, usługi audytorskie, zarządzanie kapitałem ludzkim.

Nasz zespół

 • Błażej Piechowiak

  Doradca restrukturyzacyjny - licencja nr 1885

  She is an accomplished business developer. Her skills at creating relationships with clients are...

  view profile
 • Andrzej Głowacki

  Doradca restrukturyzacyjny - licencja nr 689, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu

  The founder of Consulting WP, he has been the captain of this ship from the beginning and has sailed...

  view profile
 • Iwona Pilarczyk – Smocikowska

  Doradca restrukturyzacyjny - licencja nr 929

  She is an accomplished business developer. Her skills at creating relationships with clients are...

  view profile
 • Anna Szymańska

  Doradca restrukturyzacyjny - licencja nr 688

  She is an accomplished business developer. Her skills at creating relationships with clients are...

  view profile

Ratunek dla zadłużonego przedsiębiorstwa? Spółce grozi upadłość?