Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – startujemy!

Nadzorca układu w dwóch postępowaniach

3 września br. DGA Kancelaria S.A. (dawniej: DGA Centrum Sanacji Firm S.A.) wkroczyło na ścieżkę doradztwa w zakresie postępowania restrukturyzacyjnego wprowadzonego na mocy Tarczy 4.0.

Tego dnia Monitor Sądowy i Gospodarczy opublikował obwieszczenia dot. otwarcia postępowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu dla firm: SURPOL i GROCAR. W obu przypadkach Nadzorcą układu jest DGA Kancelaria S.A. (dawniej: DGA Centrum Sanacji Firm S.A.)

SURPOL – przedsiębiorstwo T. Surdyka prowadzone w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Największym aktywem firmy jest Odlewnia Żeliwa Blachownia, którą zwiedzamy po zawarciu umowy o pełnieniu funkcji Nadzorcy układu. Wita nas napis – założona w 1610 r. – cofamy się do średniowiecza.

Odlewnia Żeliwa Blachownia

Przed nami, Kuźnię w Blachowni w 1633 r. odwiedził Król Władysław IV będąc gościnnie u Paulinów na Jasnej Górze. Lecz bez wątpienia kluczowym wydarzeniem, które wpłynęło na losy Europy była wizytacja Jana III Sobieskiego w 1863 r. w drodze na pole bitwy pod Wiedniem. Król upewnił się, że odlewy z Blachowni są bardzo wysokiej jakości i jego wojska, a w szczególności husarzy są doskonale uzbrojeni. Ta informacja dodała mu skrzydeł i 12 września dowodząc połączonymi wojskami chrześcijańskimi pokonał armię muzułmańską. Imperium Osmańskie zostało zatrzymane. Kolejne spotkanie z monarchią miało miejsce w 1870 r. Blachownię przejął następca tronu rosyjskiego, wielki Książę Michał Romanow (ok. 1872 r.). Do dalszej historii wrócimy po zatwierdzeniu układu z wierzycielami.

Wchodzimy do hali – wielkości dwóch boisk piłkarskich. Kilkadziesiąt osób pracuje na poszczególnych. Z daleka skrzą dwa piece odlewnicze, a z lewej strony miejsca odlewów. Kilku szlifierzy, dział kontroli jakości. Praca wre, stos zamówień po przerwie spowodowanej pandemią rośnie.

Oglądamy żeliwne maszynki do mielenia mięsa, wspominamy nasze babcie, które mieliły w nich mak do świątecznych wypieków. Wrażenie robią tysiące odlanych drobnych elementów dla energetyki i ciepłownictwa.

Właściciel zaprasza nas do biura i wręcza propozycje układowe oraz spis wierzytelności i oświadcza, że wierzytelności sporne nie występują.

Przed podpisaniem umowy spotkaliśmy się z biurem rachunkowym prowadzącym księgowość SURPOL-u i upewniliśmy się, że SURPOL jest zagrożony niewypłacalnością.

Zapraszamy do współpracy z Odlewnią – wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.odlewniablachownia.pl

Batorowo pod Poznaniem i legenda polskiej motoryzacji

Z okolic Częstochowy, rakietą „DGA Restrukturyzacja”, przenosimy się do podpoznańskiego Batorowa.

GROCAR – nowa piękna siedziba legendy polskiej motoryzacji. Od 40 lat zaopatruje nas w ramki do tablic rejestracyjnych. Właściciel, Włodzimierz Grobelny z rozrzewnieniem wspomina kolejki właścicieli żółtych, zielonych maluchów jak i lokalnej arystokracji podjeżdżającej polonezami. Nowy obiekt firmy to imponujące dzieło Ojca i sukcesora Marcina. Współczesna firma rodzinna, pracuje żona, jak i córka. Pytamy o wodzowskie zapędy Nestora. Uśmiech Ojca do Syna świadczy o dobrych relacjach.

Dzisiaj oprócz ramek tablicy rejestracyjnej GROCAR produkuje tablice reklamowe i informacyjne, zawieszki serwisowe, zegary parkingowe, naklejki samoprzylepne, przywieszki do kluczy, okładki na dokumenty, skrobaczki do szyb samochodowych, nasadki na hak holowniczy, dywaniki ochronne. W 2016 r. przedsiębiorstwo postanowiło wkroczyć na rynek budowlany z innowacyjnym produktem do montażu drzwi i okien w ościeżach o chwytliwej nazwie „Quick Holder”.

Zwiedzamy halę produkcyjną. Bardzo nowoczesne wtryskarki firmy Krauss-Maffei z pełnym oprzyrządowaniem umożliwiają produkcję szerokiej gamy produktów, a urządzenia lakiernicze gwarantują szeroką gamę kolorów.

Pytamy o zlecenia produkcji ramek do tablic rejestracyjnych w modnych ostatnio sześciu kolorach tęczy.

Oferta wyrobów GROCAR-u jest bardzo szeroka a lista odbiorców wzrasta po „pandemicznym” kryzysie.

Zachęcam do odwiedzin www.grocar.pl i zakupów w sklepie internetowym.

Działania nadzorcy układu

Po publikacji ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym przygotowaliśmy pisma do wszystkich wierzycieli, w którym informujemy o otwarciu uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu.

Zwracamy uwagę, że od 3 września 2020 r. do dnia umorzenia lub zakończenia uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu obowiązują następujące zasady:

1. Zakaz spełniania świadczeń z wierzytelności objętej układem,

2. Zawieszenie postępowań egzekucyjnych,

3. Niedopuszczalność wszczęcia postępowań egzekucyjnych,

4. Ochrona przed wypowiedzeniem umów.

Jako Nadzorca układu zwracamy się do Wierzycieli z prośbą o uzgodnienie kwot wierzytelności, odsetek, kosztów sądowych i egzekucyjnych. Dla SURPOL i GROCAR dzień układowy został ustalony na 1 września 2020 r. Stąd prosimy o naliczenia odsetek do 31 sierpnia 2020 r. Przykłady pism zamieszczono na www.sanacjafirm.pl w zakładkach prowadzonych postępowań restrukturyzacyjnych: SURPOL i GROCAR.

Za miesiąc kolejna informacja o przebiegu postępowania.

DROGI CZYTELNIKU !

Najlepszą inwestycją na jesienne wieczory będzie publikacja:

https://www.ksiegarnia.beck.pl/19286-postepowanie-restrukturyzacyjne-komentarz-praktyczny-wzory-pism-i-przyklady-postepowan-restrukturyzacyjnych-andrzej-glowacki?gclid=EAIaIQobChMI4KzO0bvM6wIViJSyCh197AilEAQYASABEgKxDPD_BwE