WNP.PL: Zaraźliwy wirus niewypłacalności. Jak to leczyć?

Problemy w firmach z powodu koronawirusa

Na skutek mrożenia gospodarki w okresie pandemii koronawirusa wielu przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, czego efekty już niebawem będą widoczne w liczbie postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych. W tym kontekście regulacje Tarczy Antykryzysowej 4.0 w zakresie restrukturyzacji jawią się jako korzystne, zwłaszcza dla dłużników. Na czym polega ich atrakcyjność? – to jedno z pytań, na które odpowiedzi próbowali znaleźć uczestnicy drugiej części sesji „Finanse i restrukturyzacja” towarzyszącej obradom EEC Online.

  • Z powodu koronawirusa liczba sądowych postępowań restrukturyzacyjnych będzie rosła aż do końca 2020 roku i znacznie przekroczy poziomy z roku poprzedniego.
  • Sądowe Postępowanie restrukturyzacyjne to ostateczność, z której należy skorzystać tylko wtedy, kiedy wyczerpały się inne sposoby na ratowanie przedsiębiorstwa.
  • Możliwość samodzielnego przygotowanie układu z wierzycielami w warunkach pełnego bezpieczeństwa, to nowy dobry sposób zaproponowany w Tarczy Antykryzysowej 4.0.

Polecamy pełną treść artykułu – do przeczytania tutaj.