Postępowanie sanacyjne YEGO – Trzecia pożyczka DGA S.A.

kontakt

  Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorstwa w sytuacji kryzysowej!
  Zapewniamy pełną dyskrecję
  Zespół DGA Kancelaria

  DGA S.A. kontynuuje zasadę wspierania przedsiębiorstw w postępowaniach restrukturyzacyjnych.

  Kwoty udzielanych pożyczek nie są „szokujące”: 600.000 zł dla Mennicy-Metale Szlachetne S.A. w Radzyminie, 800.000 zł dla EL-MAG Sp. z o.o. S.K. z Suchego Lasu k/Poznania i teraz 100.000 zł dla YEGO DESIGN Sp. z o.o. z Turka. Warunkiem udzielenia pożyczek jest pełnienie funkcji zarządcy przez DGA Centrum Sanacji Firm S.A.

  Doradcy restrukturyzacyjni z DGA CSF S.A. wielokrotnie podkreślali w licznych artykułach czy wypowiedziach, ze standardem jest brak płynności finansowej przedsiębiorców, dla których Sądy otwierają postępowania restrukturyzacyjne, w szczególności sanacyjne. Z tego względu ich zasilenie finansowe jest konieczne, gdyż po otwarciu postępowania sanacyjnego przedsiębiorca nie dysponuje środkami na zakup surowców do produkcji, zapłatę za media, czy wynagrodzenia pracowników.

  W przypadku YEGO DESIGN Sp. z o.o. udzielona pożyczka ma charakter celowy i została przeznaczona na zakup od leasingodawcy dwóch urządzeń, które są niezbędne w procesie produkcji, a umowa leasingu wygasła przed otwarciem postępowania sanacyjnego.

  Postępowanie w EL-MAG-u jak i w YEGO są w fazie realizacji planów restrukturyzacyjnych przedłożonych Sędziemu-Komisarzowi kilka miesięcy temu. Przewidywane terminy zgromadzeń wierzycieli to przełom 2019/2020 roku.  Ta strona korzysta z plików cookie w celu poprawienia komfortu jej przeglądania.