Kilka refleksji po VII Polskim Kongresie Prawa Upadłościowego i Naprawczego INSO 2015

VII Kongres Instytutu Allerhanda

5 i 6 listopada 2015r. odbył się VII Kongres zorganizowany przez Instytut Allerhanda (www.inso.allerhand.pl)
Zarówno wśród prelegentów jak i uczestników można było zauważyć „podminowanie i napięcie” związane z nadchodzącą rewolucją. Kuluary były pełne dyskutujących syndyków, sędziów, doradców biznesowych i profesorów. Temperatura dyskusji rosła z każdą przerwą.

Liczba wystąpień była imponująca. Świetnie rozpoczęła Kongres prof. dr hab. Anna Hrycaj, SO w Warszawie, która syntetycznie ujęła „Blaski i cienie Prawa restrukturyzacyjnego”. Ciekawe były poglądy występujących na temat poszczególnych aspektów zarówno ustawy Prawo restrukturyzacyjne jak i Prawo upadłościowe. Bardzo interesujący wykład miał syndyk Piotr Wydrzyński, który mówił o postępowaniu upadłościowym konsumenta z punktu widzenia … ludzkich problemów zawodowych, rodzinnych, społecznych – człowiek na pierwszym miejscu. Furorę na Kongresie zrobił sędzia Zbigniew Miczek z Tarnowa, który w świetnym wystąpieniu uwypuklił rangę aspektów ekonomicznych w procesie restrukturyzacyjnym, także pod egidą nowej Ustawy.

Pierwszy raz uczestniczyłem w Kongresie i muszę oddać słowa uznania dla Organizatorów. Bardzo istotne zdarzenie z dużą dawką merytorycznej treści.

Wielkie brawa dla Instytutu Allerhanda.

Dla zainteresowanych załączam moją prezentację, dla której przeprowadziłem badania postępowań układowych. Przedstawiam je z komentarzami, które wygłosiłem w trakcie wystąpienia.

Prezentacja: 

Andrzej Głowacki

kontakt: andrzej.glowacki@sanacjafirm.pl